Časté otázky pri prevode VHS

Čo je digitalizácia?

Digitalizácia je prevod, stiahnutie, zálohovanie klasické VHS videokazety alebo iného analógového média do digitálnej teda počítačovej podoby. V digitálnej podobe, je nahrávka stálokvalitní a možno ju naďalej prevádzať do rôznych formátov na prehrávanie ako DVD, AVI, apod. Takto digitalizovanú nahrávku si potom prehráte napr. Na svojom PC, Notebooku, stolným DVD prehrávači, v smartfóne alebo tablete.

Možno previesť záznam z VHS na iné médium, ako je DVD?

URČITE! Prvým krokom je stiahnutie záznamu z VHS do počítača. Nasleduje vylepšenie kvality obrazu. Ďalej záleží na požiadavky klienta, kam si želá daný záznam nahrať, napríklad na externý disk, usb flash disk, CD alebo iné médium.

Ako k vám VHS kazety dodám, aby bola zaistená ich bezpečnosť?

POŠLITE Zásilkovna / POŠTOU. Ideálnemu spôsobom je zazlat VHS videokazety doporučene Slovenskou poštou alebo inou dopravnej spoločnosti.

Staráte sa o súkromí klientov?

ÁNO, NDA a OBJEDNÁVKA, všetky videonahrávky a fotografie a vzniknuté dáta sme povinní zo zákona chrániť pred náhľadom tretích strán. Rozhodne vzniknuté dáta nevystavujeme voľne bez súhlasu majiteľa ani neposkytujeme tretím stranám.

Koľko hodín záznamu z VHS videokazety sa zmestí na jedno DVD?

MAX 2hod. V zásade dokážeme na jedno klasické DVD dostať až 4 hodiny záznamu, ale tak veľkú komprimáciu neodporúčame. Bežne sa na jedno DVD v maximálnej možnej kvalite rovné VHS kazetám vojde cca 1,5 hod video záznamu.

Prečo odporúčate VHS digitalizovať a zálohovať?

VHS STRÁCA KVALITU V ČASE. VHS videokazety sa postupom času ničí a znižuje sa kvalita záznamu. Čím skôr teda VHS videokazetu alebo iný analógový nosič (kamerovú video pásku) zálohujete, tým dosiahnete lepšie digitálneho záznamu. Niektoré horšie VHS videokazety môžu byť za niekoľko rokov dokonca nečitateľné. Videozáznam, ktorý je digitalizovaný však svoju hodnotu časom nestráca. Tu funguje to, že buď ho máte kvalitný a navždy a alebo ho nemáte.

Ako rýchlo dostanem svoje videonahrávky v digitálnej podobe?

BĚHEM 10-15 DNŮ PODLE OBJEMU. Digitalizace videonahrávek je pomalý a tzv. realtime proces. Každou videokazetu musíme přehrát v reálném čase a pak digitálně zpracovat. Délka dodání nahrávek je tedy závislá na množství dodaných VHS kazet k digitalizaci. Většinou můžete počítat 2 až 3 videokazety na jeden pracovní den.

Aké typy videozáznamu dokážete digitalizovať a zálohovať?

VŠETKY videopásky a kamerovej PÁSKY. Osobne sa špecializujeme na zálohovanie a digitalizovanie záznamov z:
videokaziet VHS a S-VHS, VHS-C, a kamerových videopások Video8, Hi8, Digital 8 a miniDV a tiež 8mm a 16mm filmov (kotúčov).

Je digitalizácie VHS bezpečná? Bude zachovaný originál?

ÁNO! Digitalizácia a stiahnutie VHS kazety do PC je bežný proces prehrávanie videokazety vo videorekordéra. Ešte sa nestalo aby sa v našom profesionálnom zariadení kazeta poškodila!

Môžem vami dodané digitalizované video prehrať v klasickom stolnom DVD prehrávači?

ÁNO. VHS kazety digitalizujeme primárne do formátu MP4 (kodek H.264) a následne klientovi odovzdávame v podobe aký si budete priať. Teda ako DVD vr. menu, ako komprimované AVI alebo ako surové MP4 súbory.