Domáce vs. profesionálny digitalizácie VHS


Digitalizujeme VHS a kamerové pásky po domácky - ako?

Odpoveď nie je vždy jednoduchá. Ale ak budete chcieť zkutečně kvalitný záznam, nestačí USB prevodník na video (USB Video Grabber), ani DVD rekordér či televízne karta! V zázname, ktorý je nahraný na starých analógových páskach sa môže objaviť rad chýb, ako sú:

  • nestabilita obrazu
  • porucha synchronizácie obrazu so zvukom
  • množstvo obrazového šumu
  • poruchy záznamu spojené so spôsobom uskladnenie
  • kópie video záznamu do seba samého z dôvodu veľmi dlhého nepřehrávání
 

Tieto obrazové chyby sú spôsobené poruchami synchronizácie. Bohužiaľ, vzhľadom na vek kaziet a ich sklonu sa toto stáva takmer pravidlom. Ak sa takéto chyby objavia, už vám nebude stačiť lacné zariadenie typu USB Video Grabber alebo videorekordéra s DVD, ktorá NAMA schopnosť spracovať záznam aj z takéhoto nespoľahlivého zdroja. Je potrebné použiť profesinální, trochu nákladnejšie, analógovo-digitálny prevodník (ADVC)

 

Profesionáli používajú Profi ADVC Canopus

Pre spracovanie Vašich cenných rodinných záznamov používame profesionálne analógovo-digitálne prevodníky od firmy CANOPUS, schopných pomocou pokročilých obvodov (TBC), odstrániť poruchy synchronizácia a pre prehrávanie videokaziet používame iba HighEnd kvalitné prístroje, umožňujúci vytiahnuť maximum obrazovej kvality aj z pások čiastočne poškodených.

 

Rozmyslite si dobre, či sa do domácej digitalizácie VHS naozaj pustíte! Aj zle zvolený videorekordér môže mať nedozerné následky na samotnú VHS kazetu (zamotania videopásky do prístroja, pozdĺžne poškodenie / poškriabaniu videopásky a pod.)


Prečítajte si môj príbeh prvej digitalizácie aneb "bude sklamaný", ktorý som vsadil do všeobecnom článku o videorekordérom VHS.