Maximálna kvalita

Maximální kvalita VHS zálohyPri vytváraní digitálne kópie z VHS alebo 8mm (Hi8) nahrávky sa snažíme docieliť maximálne možnej kvality. Bohužiaľ VHS videokazety a Hi8 podliehajú zubu času a u mnohých z nich dochádza postupne k zhoršeniu kvality video záznamu. Aj kvalitne nahraný videozáznam na VHS má rozlišovaciu schopnosť maximálne 720px x 576px. Dnešné moderné záznamové zariadenia dokážu zaznamenávt v oveľa vyššom rozlíšení a to HD (1280x720px) alebo FULL HD (1920x1080px).

Digitalizácia VHS kaziet a Hi8

Tomuto sa snažíme prispôsobiť aj digitálny formát a jeho kompresný hodnoty. Základné hrubú digitalizáciu robíme do formátu MPEG2 v dátovom toku 8Mb / s. Následne nahrávku digitálne upravujeme podľa priania zákazníka a prevádzame do potrebných formátov ako sú napr. MP4 (Mpeg4 kodek), AVI (divx kodek), a iné. Samozrejmosťou je tiež prevod na štandardné DVD, kde sa však využíva formáte MPEG2.

Prevod VHS a Hi8 do AVI, MP4, MPEG2

Výhodou u prevodu do formátu MP4 alebo AVI môže byť značné ušetrenie miesta na vašom dátovom nosiči (HDD, USB Flash disk, DVD atď.), Zároveň však táto komprimácie prináša určitú stratu kvality, avšak ako som spomenul už v úvode, VHS vstupný signál je obmedzený rozlíšením a tak sa vám aj v originál MPEG2 formáte bude zdať, že snímka je oproti vašim originál DVD alebo BlueRay diskom veľmi nekvalitné.