Prevod z Hi8 kaziet

 

Hi8 kazetky sú používané u Sony kamier, ktoré využívajú technológie Digital8 (D8). Tento typ nahrávania bol na trh uvedený v roku 1999. osemmilimetrovú video formát bol pôvodne tzv. Video8, ktoré bolo čisto analógové. Následne bolo vylepšené na úspešnejšie Hi8, ktoré má síce analógové video a audio, ale s opatrením pre digitálne audio.

 

Digitalizácia 8mm, Digital8, Hi8

 

Hi8 kazetky sú veľké asi ako kreditná karta. Je to preto, aby sa dobre zmestili do kamier a tie nemuseli mať obrie rozmery. Ak ste vlastnili staršie kameru, tak ste so určite s takou kazetka stretli. A tiež si iste pamätá prehrávanie na VHS kazety pomocou kamery a káblov, ktoré zabralo pomerne značnú dobu.

 

Často so stáva, že si ľudia pletú 8mm pásky a 8mm kazetky. Rozdiel je zrejmý z obrázku. Väčšina z nás si iste spomenie na známu rozprávku "Šialene smutná princezná", kde sa vrchná poradca Kokoška snažia rozosmiať princeznú Helenku púšťaním filmov s Charlie Chaplinom. Tak práve tento film, do ktorého so Kokoška tak šikovne zamotá, je 8mm páska. Jedná sa o čisto analógovú záležitosť, ktorú bohužiaľ zatiaľ neviem previesť do digitálnej podoby.

 

 

Prevod 8mm kaziet

 

Čo sa týka prevodu 8mm kaziet, to už je iný príbeh. K ich prenosu je potreba kamera, ktorá si s takýmto typom kaziet vedia poradiť a tu samozrejme máme. Kameru pripojím k počítaču, kazetu do nej vložím a použijem ju ako video prehrávač. Tým so mi podarí záznam digitalizovať a následne upraviť.