Prevod z MiniDV

MiniDV kazetky boli vyrobené pre amatérske používateľa, ale neskôr sa ich naučili používať aj profesionáli. MiniDV kazetky sú používané pre nahrávanie základné DV, DVCAM a HDV.

 

Máme niekoľko druhov takýchto kaziet. Najznámejšie sú ale L a S kazety (je to rovnaké, ako s veľkosťami pri oblečení - L je väčšia, než S). L kazety mali nahradiť VHS, ale v dnešnej dobe je už moc nenájdeme. Na L-kazety sa zmestí okolo 4 hodín záznamu. Najviac rozšírený je typ S-kazety, ktorá má rozmery 65x48x12 mm (je teda menšia ako dnešné kreditnej karty) a zmestí sa na nej okolo 60 až 90 minút záznamu. Tento typ kaziet MiniDV sa stal štandardom pre domáce natáčanie.

 

Existujú tiež softvéry, ktoré sú schopné na taký druh kazetky nahrať akékoľvek počítačové dáta o objeme 12 GB na hodinu záznamu.

 

Oproti klasickým VHS kazetám, sú MiniDV menšie a lepšie prenosné. Kým na VHSku potrebujete tašku (jej rozmery sa dajú pripodobniť veľkosti papiera A5 a to nehovoríme o hrúbke) MiniDV sa zmestí do náprsného vrecka.

 

Prevod a digitalizácie MiniDV

 

Prevod MiniDV je skoro rovnaký, ako prevod VHS kaziet. Kazetky vložím do video kamery, ktorá poslúži ako videoprehrávač. Potom postupujem rovnako ako u VHS. Video nahrubo stiahnem do počítača a následne ho optimalizujem tak, aby ste si ho mohli púšťať na Vašich DVD prehrávačoch či počítačoch.