Technika pre prevod VHS záznamov


Mnohí klienti sa pýtajú akú techniku pre prevod a digitalizáciu VHS záznamu používam. Či z dodaných VHS, Mini DV alebo Hi8 kazetek dostanem maximum. Osobne so domnievam, že dostávam z VHS naozaj maximum a to ako po zvukovej, tak obrazovej stránke. Základným prvkom prevodu a digitalizácie VHS je môj Canopus ADVC 55, teda Audi Digital Video Converter, ktorý patrí k najlepším na trhu. Canopus sám o osobe disponuje technológiou Canopus DV kodek, ktorý je vyvíjaný špeciálne pre tento typ prevodu a je patentovaný.

 

Digitalizace VHS - Canopus

 

Digitálny prevodník Canopus ADVC 55 a ADVC 110


Digitálny prevodník je sám o sebe dostatočne rýchly a kvalitný, takže video, ktoré so sníma z videoprehrávače sa nijako netrhá, nehryzie a čo je veľmi dôležité, je dokonale synchrónny so zvukom.

 

Ďalšou časťou celého procesu prevodu je samotný VHS prehrávač. Využívam viac prehrávačov od rôznych výrobcov a vždy skúšam danú VHS kazetu v akom VHS prehrávači ide prečítať najlepšie a tým tiež neskôr celú videonahrávku sťahujem do PC. (Digitalizuje)

 

Videorekordéry, ktoré teraz využívam pre prevod VHS:

  • SONY
  • 2x Panasonic
  • Thomson
  • Toshiba
 

Video, ktoré je takto hrubo stiahnuté z VHS do počítača ďalej optimalizujem pomôcť nástroje Pinnacle Studio. Tu orezávajú vlniace sa kraje videopásky, sťahujte výšky a nepríjemný šum v audio zázname.
 
Vo finále vytváram DVD Authoring a vypaľuje ako štandardné DVD Video na kvalitný DVD disky a konvertuje do MP4.
Zákazník tak dostáva maximálnu možnú kvalitu aj služby prevodu VHS na DVD.